Zanesljiv partner pri izdelavi ravnih streh
Ravne strehe so primerne za praktično vse podnebne razmere, se lepo vklapljajo v vse arhitekturne stile ter imajo številne prednosti pred klasičnimi strehami.
50+ let izkušenj
Sodobno opremljene delavnice
Kakovost in strokovnost
Ravne strehe in kateri sistem izbrati?
50+ let izkušenj na področju izdelave ravnih streh
Ravne strehe so primerne za praktično vse podnebne razmere, lepo se vklapljajo v vse arhitekturne stile ter imajo številne prednosti pred klasičnimi strehami.
Da ravna streha opravlja svoje funkcije, morajo biti izpolnjeni štiri predpogoji: pravilno izbrani sistem ravne strehe, pravilno izbrani detajli glede na sistem ter namen uporabe, strokovna in tehnično pravilna izvedba, kakovostni in pravilno izbrani hidroizolacijski materiali.
Pravilno izbrani sistem ravne strehe
Izbira pravega sistema ravne strehe je odvisna predvsem od tega, kje (glede na hidroizolacijo) bo nameščena toplotna izolacija.
Med toplimi ravnimi strehami so za naše razmere običajni trije sistemi:
- klasična topla ravna streha
- obrnjena ravna streha
- DUO ravna streha ali pol-obrnjen sistem ravne strehe
Pravilno izbrani detajli glede na izbrani sistem ravne strehe ter glede na izbran namen uporabe
Vsakemu sistemu ravne strehe ustrezajo tudi tehnično pravilni detajli, ki pa morajo poleg povečanja toplotne izolacije v izbranem sistemu in predvidenih sanacijskih materialov, upoštevati tudi namen uporabe strešne površine in s tem želeni končni oziroma vrhnji sloj ravne strehe. Vsi našteti faktorji in njim ustrezni detajli pa večkrat narekujejo tudi posege v obrobje ravnih streh, ograjne zidce pohodnih teras, sistem za odvajanje vode s strehe in izhode na strehe in terase.
Strokovna in tehnično pravilna izvedba
Še tako natančen projekt in vrhunski material pa še ne zagotavljata kakovostne strehe. Bistven faktor kakovostne strehe je strokoven izvajalec, ki bo poleg strokovne izvedbe nudil tudi nasvete ali pa projekt sanacije kot celote ter garantiral tako za rešitve kot tudi za izvedbo. Samo dober in izkušen izvajalec je sposoben opozoriti na eventualne napake v projektih in popisih in predlagati tudi racionalnejše rešitve.
Upravniki večstanovanjskih objektov so v ta namen dolžni imeti v svojem seznamu stalnih izvajalcev le preverjene, strokovne in kakovostne izvajalce, ki delo opravijo tehnično pravilno in natančno, zaračunajo korektno in nudijo 10-letno garancijo. Tako izbiro izvajalca podpira tudi Eko sklad (Slovenski okoljski javni sklad), ki za izvedbo projektov, v katerih sodeluje, pogojuje preverjene, certificirano usposobljene in za ta dela registrirane izvajalce. Kakovost izvajalcev pa preverjata tudi Gradbeni inštitut ZRMK, ki jo izvajalcu potrdi z Znakom kakovosti, ter Združenje SQ, ki uspešnim podeli znak SQ.
Kakovostni in pravilno izbrani hidroizolacijski materiali
Bitumenski varilni trakovi so najbolj razširjen in do sedaj najbolj in najdlje preizkušen material za izvedbo hidroizolacije ravnih streh. Več kot 90 odstotkov vseh ravnih streh na svetu je izoliranih z bitumenskimi hidroizolacijami, saj so odporne proti staranju in temperaturnim razlikam. Razvoj v smeri kakovosti in raznovrstnosti bitumenskih varilnih trakov pa je dosegel stopnjo, ko kakovost bitumenskih varilnih trakov presega definirane standarde.
Upoštevaje še prve tri pogoje pa vgradnja kakovostnih materialov zagotavlja dolgotrajno in kakovostno ravno streho v vsakem klimatskem pogoju. Poleg tega pa na strehah in terasah, ki so predmet sanacije, bitumenski varilni trakovi lahko ponudijo paleto enostavnih rešitev, ki jih drugi materiali ne morejo.
Stopite v kontakt z nami
V podjetju IZOLACIJA ZORMAN si prizadevamo za dolgoročne odnose s strankami. Naš cilj je, da ne le izpolnimo, temveč tudi presežemo pričakovanja naših strank.